Szkoła językowa

Szkoła Języka Angielskiego GREEN ENGLISH znajduje się w Ziemięcicach, 10 km od Gliwic i 6 km od Pyskowic. W obecnej formie istnieje od 2008 roku i została założona z myślą o lokalnej społeczności przez autochtonkę Grażynę Daniel-Schuwald, tłumacza przysięgłego języka angielskiego, która tak samo jak tłumaczyć lubi uczyć. A kto wie, czy nie bardziej… Z czasem szkoła rozrosła się a liczba słuchaczy potroiła się w ciągu 12 lat istnienia szkoły. Zajęcia odbywają się w budynku wybudowanym do tych celów w 2013r. Nasi uczniowie przyjeżdżają również z okolicznych miast, takich jak Gliwice, Tarnowskie Góry, Zabrze czy Pyskowice. Nazwa szkoły wzięła się od lokalizacji, czyli wsi zielonej, a także od ekologicznej filozofii uczenia, z możliwie jak najmniejszą ilością kserokopii przy wykorzystaniu metodyki Dogme Teaching.

Szkoła oferuje kursy w kameralnych grupach do 10 osób, dla dzieci od lat 8, młodzieży i dorosłych. Zajęcia zaczynamy w październiku i kończymy na przełomie maja/czerwca (kursy maturalne i ósmoklasisty w kwietniu).

W okresie wakacji zimowych i letnich proponujemy 5-dniowe crash courses.

Szkoła uczy głównie języka angielskiego na każdym poziomie zaawansowania lecz w ofercie znajdują się też zajęcia indywidualne z języka francuskiego i hiszpańskiego na poziomie podstawowym i średniozaawansowanym.

Szkoła językowa

  • Zajęcia 2 x w tygodniu po 60 minut, razem 60 spotkań czyli 80 godzin lekcyjnych – 1350 zł za rok. W cenie komplet podręczników. Raty.
  • Zajęcia 1x w tygodniu po 60 minut, razem 30 spotkań po 60 minut czyli 40 godzin lekcyjnych – 800 zł za cały rok. W cenie komplet podręczników. Raty.
  • Zajęcia indywidualne z języka angielskiego, francuskiego i hiszpańskiego, także zdalnie.

Crash courses

Zastanawiasz się, czy nauka języka jest dla Ciebie? Czy jeszcze jesteś w stanie się czegoś nauczyć?  Czujesz, że nie potrafisz „ruszyć z kopyta”, że zatrzymałeś się na pewnym poziomie a chciałbyś więcej? W trakcie roku szkolnego masz zbyt wiele pracy, obowiązków, nie masz czasu, werwy no i jest zdecydowanie za ciemno?? A może cierpisz na chroniczny zespół słomianego zapału i zaczynasz się uczyć, sam lub na kursie, a potem jakoś pracy tyle, zmęczenia tyle, sił tak mało…i rezygnujesz??? Być może ta oferta jest dla Ciebie!

Crash course to jednorazowy blok zajęć indywidualnych 5 dni w jednym tygodniu, od poniedziałku do piątku, po 90 minut lekcji dziennie czyli razem 10 godzin lekcyjnych. W zajęciach mogą uczestniczyć maksymalnie trzy osoby pod warunkiem, że wszyscy są tak samo skoncentrowani na celu i prezentują zbliżony poziom znajomości języka. Przed przystąpieniem do współpracy określamy indywidualne potrzeby Klienta i razem ustalamy strategię działania a także stałe godziny zajęć. Klient otrzymuje wszystkie niezbędne materiały, w tym możliwość wypożyczenia nagrań do samodzielnego odsłuchu lub tekstów do czytania.

Koszt 5-dniowego bloku:

  • 1 osoba – 500 zł
  • 2 osoby – 750 zł
  • 3 osoby – 900 zł

Warunkiem rozpoczęcia kursu jest jednorazowa wpłata całej kwoty. Istnieje możliwość rezygnacji po każdych zajęciach, koszt rezygnacji – 100 zł/dzień/osobę.

Wakacyjne popołudniówki dla dzieci

W czasie wakacji letnich organizowane są tygodniowe zajęcia dla dzieci w wieku 6 -7 lat. Odbywają się codziennie po 2 godziny zegarowe przez 1 tydzień od poniedziałku do piątku. Obejmują luźne zajęcia w języku angielskim, w tym gry, zabawy a także pokazy krótkich filmików. W zależności od pogody odbywają sie także częściowo na wolnym powietrzu. Dzieci mają zapewnione napoje (wodę lub sok) oraz kanapki, które również same sobie skomponują, oczywiście po angielsku. Termin zajęć staramy się dostosować w miarę możliwości do słuchaczy. Liczba osób w grupie: 4-6.

Koszt: 200 zł od osoby za cały tydzień.